KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11954294
*
nr 1195 4294
Kurt Jungstedt
(1894-1963), Sverige
Akvareller, 2 st, 1952. Motivet: 59x43
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 19:23:24
- Konstnär/Designer
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Läs mer om Kurt Jungstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kurt jungstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
Läs mer om Kurt Jungstedt
nr 1195 4294
Kurt Jungstedt
(1894-1963), Sverige
Akvareller, 2 st, 1952. Motivet: 59x43
Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Konstnär/Designer
Kurt Jungstedt
Kurt Jungstedt, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.Läs mer om Kurt Jungstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kurt jungstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



